Przygotowanie do badania

Poznaj kilka porad jak się przygotować do badania

Jak przygotować się do badania USG?

Badania ultrasonograficzne są badaniami diagnostycznymi, pozwalają one dokładnie ocenić stan naszych organów. Większość z nich nie wymaga specjalnego przygotowania. Jednakże w przypadku niektórych badań USG właśnie odpowiednie przygotowanie stanowi gwarancję właściwego wykonania oraz odczytu.

Aby zachować najwyższą jakość wykonywanych badań prosimy o dostosowanie się do poniższych zaleceń:

USG jamy brzusznej

Proszę nie jeść co najmniej 6 godzin przed badaniem (można pić płyny obojętne np. woda niegazowana, gorzka herbata) i przyjść z pełnym pęcherzem moczowym. Wskazane jest przyjęcie Espumisanu w dawce 3 x 2 tabl. przez 3 dni poprzedzające badanie. USG narządu rodnego przez powłoki brzuszne – proszę przyjść z pełnym pęcherzem moczowym.
Pacjentów z cukrzycą obowiązuje zakaz spożywania pokarmów na 3 godziny przed badaniem.
Pacjenci przyjmujący regularnie leki proszeni są o przyjęcie leków o wyznaczonej godzinie – prosimy nie przerywać leczenia.
Przygotowanie dzieci:
Niemowlęta – prosimy nie karmić bezpośrednio przed badaniem.
Dzieci starsze (2-7 lat) – prosimy nie karmić na 2-3 godziny przed badaniem, w miarę możliwości zadbać aby dziecko miał pełny pęcherz.
Dzieci nie obowiązuje przyjmowanie Espumisanu.

USG naczyń wewnątrzbrzusznych (tętnice nerkowe, wątrobowa, śledzionowa, żyła wrotna)

Proszę przejść na dietę lekkostrawną w przeddzień badania i pozostać na czczo w dniu badania (można pić płyny obojętne np. woda niegazowana, gorzka herbata). Konieczne jest przyjęcie Espumisanu w dawce 3 x 2 tabl. przez 3 dni poprzedzające badanie.
Pacjentów z cukrzycą obowiązuje zakaz spożywania pokarmów na 3 godziny przed badaniem.
Pacjenci przyjmujący regularnie leki proszeni są o przyjęcie leków o wyznaczonej godzinie – prosimy nie przerywać leczenia.

USG tętnic kończyn dolnych

Proszę nie jeść co najmniej 6 godzin przed badaniem (można pić płyny obojętne np. woda niegazowana, gorzka herbata) i przyjść z pełnym pęcherzem moczowym. Wskazane jest przyjęcie Espumisanu w dawce 3 x 2 tabl. przez 3 dni poprzedzające badanie.

USG narządu rodnego

Przez powłoki brzuszne (u kobiet i dziewcząt) – proszę przyjść z pełnym pęcherzem moczowym
Przezpochwowe (u kobiet) – proszę przyjść z pustym pęcherzem moczowym

Zabiegi i badania przeprowadzane są przy wykorzystaniu innowacyjnej aparatury najwyższej jakości, co zapewnia satysfakcjonujące rezultaty leczenia i diagnostyki.

Kontakt

Gabinet USG
Ilona Grela

+48 697 009 824

Gabinet Chirurgiczny
Jerzy Grela

+48 601 631 354

ul. Św. Antoniego 29a
87-800 Włocławek